1- اول سابقه شریک تون رو چک کنین. صرف اینکه شخص خوبیه این نیست که هر چیزی که میگه درسته. اکثر کسانی که میخوان شرکت شروع کنن خیال پرداز هستن تا اینکه واقعا بتونن یه کاری رو به سر انجام برسونن. این کار به اندازه کافی سخت هست و شانس موفقیتش پایین هست و یه شرکت نامناسب شانس رو کمتر هم میکنه. کسی که تجربه نداره احتمال شکستش نزدیک به 100% هست.

2- سهم ها رو از همون اول رسمی کنین. صبر نکنین ببینین چی میشه. با وجود اینکه میدونم کار آسونی هم نیست از اول سهم ها رو مشخص کردن اما اینکه نانوشته باشه و بعد از چند ماه یک یکی دو سال که شرکت یه شکلی گرفت حالا یکی سهم خواهی بیشتری کنه یا ناعادلانه بخواد سهام رو تقسیم کنه بدتره.

3- روی ایده های بلند مدت سرمایه گذاری نکنین. این اشتباه بزرگی بوده که من توی همه عمرم کردم. اما این بار دیگه آخرین بار هست. بهترین کار اینه که سعی کنین بازی دو برابر کردن پول رو انجام بدین. مثلا اگر 10 هزار دلار درآمدتون هست ببینین چطوری میشه اینو 20 هزار تا کرد. وقتی 20 هزار تا دارین چطوری میشه 40 هزارتاش کرد و . من همیشه این تلاش اشتباه رو کردم که مثلا این ایده میتونه 50 میلیون دلار ارزش داشته باشه و بعد روی اون سرمایه گذاری کردم و بعد به شکست انجامیده. ایده ای که قراره 1 میلیون دلار سود داشته باشه چندین سال طول میکشه که به سوددهی برسه و درآمده حاصله ازش هم صفر هست. مثلا این پروژه ای که ما انجام دادیم راحت میتونه توی چندین سال 50 میلیون دلار سود داشته باشه اگر درست اجرا بشه (میشد) اما من الان دو ساله درگیر هستم و صفر. هیچ امیدی هم نیست تا سال آینده هم به سوددهی برسه. اگرچه امکان داره که سرمایه گذار پیدا بشه ولی اونم سود نیست. درحالی که اگر بازی دو برابر کردن رو ادامه میدادم این دو سال رو به جای اینکه صرف این پروژه کنم باید گرین کارتم رو ردیف میکردم و کارم رو عوض میکردم. هم پول بیشتری داشتم و هم رضایت بیشتری داشتم و هم الان داشتم روی یه چیز دیگه سرمایه گذاری میکردم. یک شبه ره صد ساله رفتن آسون نیست.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کتابخانه عمومی شهید حسینی طباطبایی شهرستان زهک مجاهد عصر نمایندگی هایتی ترمیم بتن کرمو در گیلان و مازندران طراحی و بهینه سازی سایت خط تولید قیر neveshte_haye_yk_add_ensan انتخاب سنتر Demetriusdk34 casa گروه زبان انگلیسی متوسطه دوم آذربایجان غربی